Ana sayfa Teknoloji Sinematik Video Kalitesi Telefonlara Geliyor!

Sinematik Video Kalitesi Telefonlara Geliyor!

899
0
PAYLAŞ

Akıllı telefonlar ile birlikte kamera sensörleri de gün geçtikçe gelişiyor. Şimdi ise firmalar sinematik görüntüyü telefona getirmeye çalışıyorlar.

Akıllı telefonların gelişen kamera teknolojileri ile kompakt fotoğraf makinaları artık eskisi gibi tercih edilmiyor. Akıllı telefonların 4K çözünürlüğe kadar çıkan video kayıt yeteneğini firmalar artık sinema düzeyine taşımak istiyor. InVisage’in yaklaşık beş yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan HDR sensör teknolojisi firma tarafından QuantumFilm olarak adlandırılıyor. Mobil cihazlarda sinematik çekimler yapmayı amaçlayan firma bu işi başarmış gibi görünüyor.

Şuan kullanılan standart CMOS sensörlerden farklı olarak ışığa hassas nano kaplama kullanan Quantum Film teknolojisi böylece her pikselin ışık duyarlılığını üst düzeye çıkarıyor. Bu sayede gölge ve günbatımı gibialanlarda ışık sorunu büyük ölçekte çözülüyor.

Her piksel hızlı açılıp kapatıldığı için görüntü yamulması yaşanmıyor ve bu hızı yüksek ışık hassasiyeti ile birleştirince sinematik görüntüler ortaya çıkıyor. Yukarıdaki videoda zorlu ışık koşullarında ve hareketli sahnelerde dahi yüksek performans elde edilebileceğini gösteren teknoloji gelecekte çok daha keskin görüntüler sunacak.

BİR CEVAP BIRAK