Ana sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Artık hepimiz ‘Haber bombardımanı’ altında yaşıyoruz… Saat 13.00 ve 19.00 ajanslarının yerini; saniyesi saniyesine bombayı, katliamı, sert çıkışları, kavgaları, istatistik sonuçlarını aktaran TV’lerimiz, SMS’lerimiz, haber portallarımız, sosyal forumlarımız var.. Çığlık çığlığa bir kuşatma altındayız. Bu mecraların yarattığı ‘Haber bombardımanı’ öyle bir sis bulutu yarattı ki, neredeyse gerçeği, asıl vakayı, perde arkasını, parça parça şeylerin neyi anlattığını , kimin ne söylediğini bilemez, duyamaz ve göremez olduk..

İşte HABER HAKKI, bu ihtiyaçtan doğdu. 14 Mart 2011’de yayına başladı. Toplumun haber alma hakkını önemseyen bir grup gazeteci, sis bulutlarını dağıtıp, haberin önündeki ‘mesleki müdahaleyi’ en aza indirip; olguları, bağlantıları, hakikatı anlatmak için yola koyuldu.. Mesleğin evrensel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak, sizlerin haber alma hakkını sonuna kadar savunan bir ekip olmayı hedefliyoruz.

Herkese eşit mesafede duran, insan onuruna saygılı, gerçekleri eğip bükmeyen, çok sesli, ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunan, çeşitliliği ve farklılığı zenginlik olarak gören bir habercilik modeli oluşturmak için çalışacağız.

BİR CEVAP BIRAK