Ulusal TV ve Aydınlık gazetesinde aramalar yapıldı: 9 gözaltı

Sabah saatlerinde polis Aydınlık Gazetesi ve Ulusal TV’de aramalar yaptı. Arama sonucunda 9 kişi gözaltına alındı. Doğu Perinçek’in oğlu Mehmet Perinçek de gözaltına alınan isimler arasında.

İstanbul Özel Yetkili  10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı doğrultusunda, Terörle Mücadele Ekipleri İstanbul Beyoğlu’nda bulunun Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’da arama yaptı. Ankara’da da İşçi Partisi’nde arama yapıldı.

Sabah saatlerinde Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’ın bulunduğu binaya gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aramalarını sürdürüyor. Polis, binanın bulunduğu sokakta geniş güvenlik önlemleri aldı.

Emniyet güçleri 2008′de Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’da yayınlanan Başbakan Tayyip Erdoğan’a ait bazı ses kayıtlarını arıyor.

İŞÇİ PARTİSİ’NDE DE ARAMA
Öte yandan İşçi Partisi’nin Ankara Sıhhiye’deki genel merkezi ile Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turan Özlü ve İP lideri Doğu Perinçek’in oğlu Mehmet Perinçek’in evlerinde de arama yapıldı.

İşçi Partisi Genel Merkezi’ndeki aramanın parti yöneticilerinin işyeri olması dolayısıyla yapıldığı bildirildi. İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel’ın evinde de arama yapıldı.

9 KİŞİ GÖZALTINDA
Ulusal Kanal’da yapılan aramanın ardından 8 kişi gözaltına alındı. Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan 8 kişi arasında İşçi Partisi  Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bedri Gültekin, Erkan Önsel ve Turan Özlü de bulunuyor.

Soruşturma kapsamında İP İstanbul İl Teşkilatı, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinde yapılan aramalar sırasında Gültekin, Önsel ve Özlü’nün yanı sıra Aydınlık gazetesi çalışanları Mehmet Bozkurt, Caner Taşpınar, Ruhsar Şenoğlu ve Bülent Baş ile Ulusal Kanal muhabiri İlyas Gümrükçü de gözaltına alındı.

 

 

Yorum Yapılmamış

Cevap Yaz