Tünel Şenliği, Tünel ve çevresinde bir caz maratonu yaşatacak

Geçtiğimiz yıl başlayan ve büyük beğeni toplayan Tünel Şenliği, müzikseverlere bir kez daha festival içinde festival sunuyor. Farklı konser mekânlarında ve açık hava sahnelerinde gerçekleştirilecek çok sayıda konser, etkinlik ve atölye çalışmasıyla Tünel Şenliği, 2 Temmuz Cumartesi günü Tünel ve çevresinde bir caz maratonu yaşatacak. Gece boyunca izleyeceğimiz sanatçılar arasında Neil Cowley Trio, The Souljazz Orchestra, Mdungu, East Park Reggae Collective, Okay Temiz, Elif Çağlar, Jehan Babur ve Emir Ersoy gibi isimler bulunuyor.Biletler :

Tünel Şenliği Tünel Feast 35 TL / Sınırsız Şenlik Feast Unlimited 50 TL

(Sınırsız Şenlik bileti ile ayrıca Hollanda Kraliyet Başkonsolosluğu Bahçesi’ne ve Pera Palace Hotel – Grand Pera Balo Salonu’na da giriş yapabilirsiniz.)

 

NEIL COWLEY TRIO

02.07.2011, 22.00

Salt Beyoğlu

 

Londra doğumlu ünlü piyanist Neil Cowley, Royal Academy’de klasik müzik eğitimi aldıktan sonra, 17 yaşındayken Brand New Heavies, The Pasadenas gibi soul ve funk topluluklarıyla birlikte kayıt yapmaya ve turnelere katılmaya başladı. 2002’de kurduğu Fragile State adlı grubuyla başarılı albümlere imza atan Cowley, müzikal yolculuğuna 2006’da Richard Sadler (kontrbas) ve Evan Jenkins (davul) ile kurduğu Neil Cowley Trio ile devam ediyor. Kuruluşundan bu yana üç albüm çıkaran topluluk, caz ve diğer türler arasındaki sınırları muğlâklaştıran müzikleriyle Britanya’daki post-caz akımının önde gelen gruplarından biri olarak kabul ediliyor.

Neil Cowley piyano

Rex Horan kontrbas

Even Jenkins davul

 

THE SOULJAZZ ORCHESTRA

02.07.2011, 23.00

Salon

 

Ruhani müziğin altın çağı olan 1960’lar ve 1970’lerin bıraktığı yerden bayrağı devralan Kanadalı topluluk The Souljazz Orchestra, funk, soul, jazz, afro ve Latin ritimlerini bir araya getiriyor. 2002’de Ottowa’da kurulan çok kültürlü topluluk, bugüne kadar Jamaikalı reggae şarkıcısı Horace Andy, Ruanda/Burundi asıllı gitarist Mighty Popo, Dele Sosimi ve Mabinuori Kayode Idowu gibi önemli müzisyenlerle işbirliği yapma şansı buldu. Femi Kuti, Etta James, Sharon Jones & the Dap-Kings, Érik Truffaz ve Joshua Redman gibi büyük isimlerle de aynı sahneyi paylaştı. 2010’un Şubat ayında tamamıyla akustik bir yapıya sahip olan üçüncü albümlerini yayımlayan The Souljazz Orchestra, Tünel Şenliği kapsamındaki konserleriyle dinleyenleri küçük bir dünya turuna çıkaracak.

Pierre Chrétien vintage tuşlu çalgılar, vurmalı çalgılar, vokal

Marielle Rivard vurmalı çalgılar, vokal

Steve Patterson tenor saksofon, vurmalı çalgılar, vokal

Ray Murray bariton saksofon, vurmalı çalgılar, vokal

Zakari Frantz alto saksofon, vurmalı çalgılar, vokal

Philippe Lafrenière davul, vurmalı çalgılar, vokal

 

MDUNGU

02.07.2011, 21.30

Tünel Ana Sahne

 

Dokuz müzisyenin bir araya gelerek oluşturduğu Amsterdam çıkışlı Mdungu güçlü bir müzikal deneyim vaat ediyor. Grubun adeta kimyasal reaksiyon yaratan müziğini dinlerken dans etmemek imkânsız gibi. 2009 yılında çıkardıkları AFRO WHAT!? adlı albümlerinde Batı-Afrika müziği, funk, rock ve cazı aynı potada eriten Mdungu, Avrupa müzik sahnesine yeni bir soluk getirdi. Albümlerinin yayımlanışıyla birlikte dünya çapında birçok festivale konuk olan topluluk, karşı konulmaz ritimleriyle Tünel Şenliği’nde.

EAST PARK REGGAE COLLECTIVE

02.07.2011, 22.00

Galata Ana Sahne

2005 yılında İngiltere’de Johnny Tomlinson ve Tommy Evan tarafından kurulan East Park Reggae Collective (EPRC), müzikle politik sağduyuyu birleştiriyor. Dub, reggae ve ska etkili müzikleriyle festivallerin aranılan grubu haline gelen EPRC, The Skatellites, The Wailers, Marcus Miller, Dawn Penn, Pama Int, Scratch Perverts, Faithless gibi önemli topluluklarla aynı sahneyi paylaştı. East Park Reggae Collective ile müzikseverleri sokak ruhuna yaraşır bir konser bekliyor.

Rowan Perkıns davul drums

Henry Guy bas bass

Andrew Morgan gitar guitar

Johnny Tomlınson tuşlu çalgılar, geri vokal keys, backing vocals

Anna Stott vokal vocals

Sarah Brooks saksofon saxaphone

Ben Mallınder saksofon saxaphone

Sam Thornton saksofon saxaphone

Pete Mycroft trompet trumpet

 

OKAY TEMİZ

02.07.2011, 20.30

Galata Ana Sahne

 

Yalnızca kendi stilini yaratmakla kalmayıp, kendi enstrümanlarını da yaratmış bir sanatçı Okay Temiz. 50 yılı aşan kariyerinde birçok önemli sanatçıyla da çalışan, dünyaca tanınmış bir perküsyon ustası. Batı cazından geleneksel Türk müziğine uzanan geniş skaladaki müziğiyle Türkiye caz tarihine adını yazdırmış olan Okay Temiz, birçok önemli ödülün de sahibi.

Okay Temiz vurmalı çalgılar

Yamar Thıam talking drum

Ahmet Özden zurna

Şenova Ülker trompet

Ebru Ayarcı djembe

Tom Camidge djembe

 

ELİF ÇAĞLAR

02.07.2011, 21.30

Salon

 

Bu yıl çıkardığı M-U-S-I-C adlı albümüyle büyük beğeni toplayan ve sadık bir dinleyici kitlesi edinen Elif Çağlar, ipeksi sesi ve etkileyici yorumuyla Tünel Şenliği’nde. Çağlar, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Caz Kompozisyonu” eğitimi aldıktan sonra bir sene boyunca Timur Selçuk ile birlikte Klasik Türk Müziği’nde kompozisyon teknikleri üzerine çalıştı. Sonrasında ABD’de yüksek lisans eğitimi aldı ve iki sene boyunca Sheila Jordan’ın özel öğrencisi olarak çalıştı. Çağlar, bugüne kadar 7. ve 17. İstanbul Caz Festivali de dâhil olmak üzere birçok festivalde yer aldı.

JEHAN BARBUR

02.07.2011, 20.00

Tünel Ana Sahne

 

1980 doğumlu Jehan Barbur 2002 yılında başladığı profesyonel müzik yaşamına yayımladığı Uyan ve Hayat adlı iki solo albümle devam etti. Kendine has vokal tarzıyla Türkiye müzik sahnesinde özgün bir yer edindi ve birçok projede, farklı müzisyenlerle vokalist ve söz yazarı olarak çalıştı. Besteciliğiyle de öne çıkan Barbur, 2010 yılında çıkardığı Hayat adlı albümünün prodüktörlüğünü de üstlendi. Barbur’un duru sesi ve sıcak şarkıları Tünel Şenliği’nde dinleyenleri efsunlu bir dünyaya götürecek.

EMİR ERSOY PROJECTO CUBANO

02.07.2011, 23.00

Tünel Ana Sahne

Kalipso Kralı olarak da tanınan babası Metin Ersoy’a sahnede eşlik ederek başladığı profesyonel yaşamına Kübalı müzisyenlerle kurduğu çeşitli gruplarla devam eden Emir Ersoy, 2009 yılında Cuban Portrait, 2010 yılında da Yaşama Bir Şans Ver adını taşıyan Latin-caz albümlerini yayımladı. Bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen birçok sanatçısıyla çalışan Ersoy, vurmalı ve nefesli çalgılar, bas, piyano ve vokalden oluşan bir salsa orkestrası olan Emir Ersoy & Project Cubano adlı topluluğun da kurucusudur. Emir Ersoy bu konseriyle Latin ve salsa esintilerini Tünel’e taşıyacak.

EMİN FINDIKOĞLU QUARTET MEETS HAKAN BEHLİL

02.07.2011, 21.00

Pera Palace Hotel – Grand Pera Balo Salonu

 

Genç bir solistin çevresinde kurulu topluluk Nina Simone’dan Paul Simon’a uzanan ve caz standartlarıyla Latin melodilerden oluşan ilginç bir repertuar seslendiriyor.

 

A new group built around the talents of an upcoming young singer who tackles jazz standards and Latin evergreens in a repertoire going from Nina Simone to Paul Simon.

 

Meltem Ünel vokal

Emin Fındıkoğlu piyano

Hakan Behlil gitar

Derya Davulcu kontrbas

Monıka Bulanda davul

 

YAHYA DAI “B PLANI”

02.07.2011, 20.00

X Teras

Yahya Dai, bariton, tenor, alto ve soprano saksofon, ewi (elektrik nefesli), flüt ve blok flütle 80’lerin sonundan bu yana pek çok caz ve türevi projede yer aldı. 20’nin üzerinde caz albümünde çaldı, yurtiçi ve yurtdışında birçok festival ve konser organizasyonunda sahneye çıktı. Tek kişilik bilgisayarlı projesi “B Planı”nı 2006’dan bu yana sürdüren Yahya Dai, bugünün elektronik olanakları ve canlı performans programları ile sanatçının enstrümanındaki kişisel birikiminin sahnedeki birlikteliğini ortaya koyuyor.

SPIRAL QUARTET

02.07.2011, 20.00

Nardis

 

Güncel doğaçlama ve beste temelinde sanatsal bir proje olarak ortaya çıkan Spiral Quartet, modern caz ve güncel müzik etkili bir müzik yapıyor. Caz standartları ve yeni besteleri özgün tarzlarıyla yorumlayan dörtlü, repertuarında Türkiye’den geleneksel şarkılara da yer veriyor. Dörtlünün liderliğini soprano saksofon ustası Philippe Poussard yaparken, davulda Christian Lété, kontrbasta François-Charles Delacoudre ve piyanoda Bruno Angelini yer alıyor.

SANEM KALFA QUINTET

02.07.2011, 19.00

Pera Palace Hotel – Grand Pera Balo Salonu

 

Caz müziğini geleneksel müzikle zenginleştirerek kendine has bir vokal tarzı oluşturan Sanem Kalfa, incelikli yorumuyla son dönemlerde en çok öne çıkan vokalistlerden. Lise ve üniversite yıllarında çello eğitimi alan sanatçı, sonrasında caz vokal eğitimi almak için Hollanda’ya gitti. Burada ve değişim öğrencisi olarak kaldığı New York’ta Dena de Rose, Jd Walter, Gretchen Parlato, Sheila Jordan, Roberta Gambarini gibi ustalardan ders alan Kalfa, 2010 yılında 44. Montreux Caz Festivali’nde, caz efsanesi Quincy Jones’un başkanı olduğu bir jüri tarafından En iyi Caz Vokal kategorisinde birinci seçildi. Sanatçı birçok projede yer almaya, festival ve etkinliklerde solo performanslar vermeye devam ediyor.

LILIAN VIEIRA & GRUPO CARIOPA

02.07.2011,19.30

Hollanda Başkonsolosluğu Bahçesi

Garden of the Netherlands Consulate

 

Samba ve Rio de Janerio’nun özgün müziği choro Tünel Şenliği’nde! Zuco 13 grubunda da yer alan vokalist Lilian Vieira ve Groupo Cariopa hem neşeli hem de melankolik olabilen gamsız müzikleriyle dinleyenlere samba şehrinin atmosferini yaşatıyor. Sekiz kişiden oluşan toplulukta Vieira’nın yanı sıra, Fulvia di Domenico ve Nassan Lopes vokalleri üstleniyor. Topluluğun müziğinde geleneksel Brezilya çalgılarının yanı sıra saksofon ve klarnet gibi nefesli çalgılar ve vurmalılar da önemli rol oynuyor.

JOZI LEVI BRAZIL PROJECT

02.07.2011, 21.30

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi

Brezilya müziği ve “samba” denince ilk akla gelen “mestre” Jozi Levi’nin kurmuş olduğu “Jozi Levi Brazil Project” grubu 2008 yılında bir araya gelmiştir. Brezilya’nın popüler müziği olan MPB (Musica Popular Brazileira) çatısı altında, Bossa Nova, Samba, Pagode ve Baiao stillerinde, içinde jazz tınıları da barındıran ve birbirinden güzel şarkılardan oluşan bir repertuara sahiptir.

Jozi Levi tuşlu çalgılar, vurmalı çalgılar

Banu Kunt vokaller, vurmalı çalgılar

Erbil Doğan saksofon, flüt

Eylül Biçer gitar

Volkan Topakoğlu bas

İzzet Hiçkalmaz davullar

Ivan Kile vurmalı çalgılar

 

GROOVEHEADZ

02.07.2011, 21.00

İndigo

 

Viyanalı grup Grooveheadz, New York kulüplerinden Karayip’teki stadyumlara, gittikleri her yerde ritimleriyle dinleyenleri coşturuyor. Balkan tınılarını funkla, ska ritimlerini rockla buluşturan grubun müziği Doğu, Batı ve onun ötesinin bir araya gelişini temsil ediyor. Nisan ayında Haide, haide, hai! adlı ilk albümlerini yayımlayan, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti ve Romanya kökenli müzisyenlerin oluşturduğu bu Balkan ska mash-up grubunun verdiği mesaj açık: Vizesiz parti!

ZEYNEP ARABACIOĞLU Latin Jazz Quintet

02.07.2011, 19.30

Arte İstanbul

 

Bu yılki Caz Festivalinde Ladino y Latino projesi ile yer alacak olan, Zeynep Arabacıoğlu Özbilen’in okul yıllarında iki müzikal başrolü (13 yaşında Annie, 17 yaşında The Sound of Music) ile başlayan müzik macerası, Gül Sabar’dan aldığı klasik şan eğitimi, Ayhan Sicimoğlu, Jozi Levi ve Luiz Ernesto Gomez’den aldığı Latin perküsyon eğitimi ile devam etti. Kurulduğu günden beri Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars grubunda olan ve son yıllarda kendi Latin Jazz projesi ile de adını duyurmaya başlayan sanatçı, Alfredo de la Fe, Armando Miranda, Frankie Morales, Cesar Correa, Rodrigo Rodrigues, Amik Guerra, Laura Fygi gibi birçok Latin ustası ile birlikte çalıştı.

Zeynep Arabacıoğlu – Vokal

Ali Tolga Demirtaş – Piano

Alper Kılıç – Kontrbas

Serhan Erkol – Saksafon

Kerem Kırca- Perküsyon

 

SOCIAL INCLUSION BAND

02.07.2011, 20.00

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi

 

Düşler Akademisi’nin bünyesindeki yenilikçi bir proje olan Social Inclusion Band, esin kaynağını sanatın evrensel, engel tanımayan gücünden alıyor. Yerli ve yabancı sanatçıların, çeşitliliği desteklemek, dezavantajlı grupları hayata dâhil etmek amacıyla gönüllü olarak katıldığı bu projede her performansta farklı sanatçılar değişik müzik tarzları sergiliyor.

GEVENDE

02.07.2011, 23.00

İndigo

 

Gevende’nin müziği grup üyelerinin ziyaret ettiği birçok yerin ve farklı memleketlerden topladıkları küçük parçaların izlerini taşıyor. 2000 yılında kurulan Gevende’yi kısaca bir psychedelic/folk rock grubu olarak tarif etmek mümkün olsa da, şarkılarında kullandıkları kendilerine has “dil”le ve bir bağlam etrafında oluşturdukları eklektik müzikleriyle türlerin sınırlarına meydan okuyorlar.

KOLEKTİFİSTANBUL

02.07.2011, 18.30

Tünel Ana Sahne

 

Kolektifistanbul kaval, gayda, kaba zurna, klarnet, saksofon, tuba ve vurmalı sazların birlikteliğinden doğan zengin bir müzik yapıyor. Anadolu ve Balkan coğrafyalarının müziklerinden beslenen topluluk, bu repertuarı funk ve caz altyapılarıyla yeniden yorumluyor. Kendi ülkelerinde düğünlerde çalan müzisyenlerle doğaçlama temelli müzisyenlerin bir araya geldiği Kolektifistanbul, İstanbul’un çokrenkliliğinin bir yansıması.

Aslı Doğan vokal, trompet vocals trumpet

Rıchard Lanıepce alto saksofon, gayda, alto sexophone, gaida

Serhan Erkol bariton saksofon, alto saksofon baritone saxophone, alto saxophone

Ercüment Oytun rhodes

Ertan Şahin tuba sousaphone

Ediz Hafızoğlu davul drums

 

MELTEM EGE QUARTET

02.07.2011, 22.30, 2 set

Nardis

 

Yedi yaşında piyano çalmaya başlayan Meltem Ege, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında vokal tekniğini cazdan rock’a uzanan bir yelpazede geliştirdi. Finlandiya “Lady Summertime” 12. Caz Vokal Yarışması’nda hem jüri hem de halk oyuyla birincilik kazanan sanatçı, eğitimine Berklee College of Music’te devam etti. Meltem Ege, sıcak ve duru vokaliyle Tünel Şenliği’nde.

CAN ÇANKAYA QUARTET

02.07.2011, 19.30

Salon

 

Hem trompet hem de piyanodaki ustalığıyla genç caz sanatçıları arasında özel bir yere sahip olan Can Çankaya, on altı yaşında başladığı profesyonel müzik hayatında “Kangroove,” “Funkbones” gibi gruplarla ve kendi triosuyla birçok festival ve etkinlikte yer aldı. Mulgrew Miller, James Weidman ve Harold Mabern gibi önemli piyanistlerle de çalışan Çankaya, ilk solo albümünün çalışmalarına New York’ta devam ediyor.

PINETTES BRASS BAND

02.07.2011, 19.00

Galata Ana Sahne

 

Dünyada sadece kadın müzisyenlerden oluşan tek üflemeli çalgılar topluluğu olan Pinettes Brass Band, 1991’de New Orleans’ta kuruldu. Topluluk, 2002 yılında da çıkış albümleri Who You Gonna Call?’u yayımladı. Pinettes Brass Band amaçlarının müziğin evrensel dilinin gücünü herkese göstermek olduğunu söylüyor.

SEZGİ OLGAÇ TRIO

02.07.2011, 21.00

Tünel Kave

 

Yeni dönemin başarılı caz vokallerinden Sezgi Olgaç, uzun zamandır beraber performans sergilediği triosuyla Tünel Şenliği’nde. 2004’ten beri Önder Focan, Neşet Ruacan gibi Türkiye’nin önde gelen caz müzisyenleriyle aynı sahneyi paylaşan Sezgi Olgaç, Sibel Köse, Randy Esen, Donovan Mixon gibi önemli isimlerle çalıştı. Sezgi Olgaç’a yeni dönemin başarılı caz piyanistlerinden Adem Gülşen ve dikkat çeken gitaristlerinden Emre Tankal eşlik ediyor. Caz standartlarının en özgün yorumları caz severler için Tünel Şenliği’nde.

Sezgi Olgaç vokal

Adem Gülşen piyano

Emre Tankal gitar

 

BÜMK CAZ KOROSU

02.07.2011, 18.30

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi

 

2008 ve 2010 yıllarında Genç Caz kapsamında sahne alan BÜMK Caz Korosu, bu yıl Tünel Şenliği’ne konuk oluyor. Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Bünyesinde 1994 yılında kurulan ve standart caz parçalarının koral aranjmanlarını seslendiren koro, 1995 yılında gerçekleştirdiği ilk konserinden sonra 2001 yılından itibaren şarkıların a capella (eşliksiz) aranjmanlarını söylemeye başladı ve bu konuda bir ilk oldu.

BORA ÇELİKER TRIO

02.07.2011, 18:30, 20:30, 22:30

The Marmara Pera Cafe

 

Gitar çalmaya 1988’de başlayan Bora Çeliker, 1990’ların sonunda Ankara’da kurduğu blues gruplarının ardından 1999’da Janusz Szprot ile birlikte caza yöneldi. Özellikle be-bop ve caz yorumlarıyla tanınan Çeliker, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etti. Sanatçı, Sarp Maden, Nilüfer Verdi, Neşet Ruacan, Cem Aksel, Ferit Odman, Ricky Ford ve daha birçok müzisyenle çalışmalarını sürdürmektedir.

BAŞAK YAVUZ QUINTET

02.07.2011, 20.30

Alt

 

İlkokul yıllarında piyano dersleri almaya başlayan Başak Yavuz, sonraki yıllarda bir yandan müzik kariyerine devam ederken, diğer yandan da mimarlık eğitimini tamamladı. Sibel Köse ile caz, Randy Esen’le caz vokal, Baki Duyarlar’la müzik teorisi ve Tülin Uyar’la şan üzerine çalışmalar yaptı. New York School of Jazz and Contemporary Music’te vokal dersleri aldı ve sonrasında the Manhattan School of Music’in yüksek lisans programına kabul edildi. Başak Yavuz, incelikli ve kadifemsi vokaliyle Tünel Şenliği’nde yer alacak.

Basak Yavuz vokal

Öykü Karadağ klarnet

Evrim Demirel piyano

Baran Say bas

Erdem Göymen davul

Fuat Tuaç vokal (misafir sanatçı)

 

ECE GÖKSU QUARTET

02.07.2011, 22.30

Alt

 

Beş yaşından itibaren piyano dersleri almaya başlayan Ece Göksu, konservatuardaki eğitiminin ardından Nardis, Istanbul Jazz Center gibi İstanbul’un önde gelen caz kulüplerinde ve Istanbul Caz Festivali, Afyon Uluslararası Caz Festivali gibi festivallerde yer aldı. 2007 yılında Fulbright Bursu’nu kazanan Göksu, New Jersey’de caz vokal yüksek lisansını tamamladı. Burda Nancy Marano, Cecil Bridgewater ve Mulgrew Miller gibi isimlerle çalışan Göksu, eğitim hayatına ve konserler vermeye Türkiye’de devam ediyor.

Ece Göksu vokal

Can Çankaya piyano

Ozan Musluoğlu bas

Ferit Odman davul

İmer Demirer trompet

 

GENÇ CAZ / YOUNG CAZ

 

SANAT DELİORMAN QUARTET

02.07.2011, 18.00

Alt

 

Sanat Deliorman (vokal), bundan 7 sene önce korist olarak caz parçaları söylemeye başladı. 7. Nardis Genç Caz Yarışması’nda başarı kazanan Deliorman, Sibel Köse ve Randy Esen’den caz vokal eğitimi alıyor. Koray Üsgülen (klavye) 2002 yılından beri İstanbul’da yaşıyor; yurtiçi ve yurtdışındaki birçok organizasyonda yer alıyor. Kâmil Erdem’in öğrencisi olan Ekin Bilgin (bas gitar) halen Yıldız Teknik Üniversitesi Konservatuarı’nda okuyor. Ekin ile aynı okuldan arkadaş olan Ahmet Kazak (davul) Duran Quartet, Şirin Soysal ve Jukebox ile çalıyor. Grup, kıpır kıpır caz standartlarıyla Tünel Şenliği’ne canlı bir renk katacak.

Sanat Deliorman vokal

Koray Üsgülen tuşlu çalgılar

Ekin Bilgin bas

Ahmet Kazak davul

 

EREN NOYAN QUARTET

02.07.2011, 19.00

Alt

 

Eren Noyan Quartet, küçük yaştan itibaren müzik hayatına klasik şan eğitimi ile adım atan ve İstanbul’un çeşitli caz klüplerinde değerli genç müzisyenlerle birlikte konser ve performanslar vermiş olan Eren Noyan ve müziğe klavye çalarak başlayan, klasik ve caz müziği alanlarında eğitim almaya devam eden Umut Ünleyen’in 2010’da yollarının kesişmesiyle kuruldu. Grup, Kutay Üre (bas gitar) ve Barış Baykan’ın (davul) da katılmasıyla 2011’in başında bugünkü formunu kazandı. Grup üyeleri müzik eğitimlerine devam ediyor ve caz standartlarını yorumluyorlar.

Eren Noyan vokal

Umut Ünleyen piyano

Kutay Üre bas

Barış Baykan davul

 

Yorum Yapılmamış

Cevap Yaz