Ana sayfa Genel Tosun Ailesi’nin acı kaderi: Üçünü de genç yaşta kaybettik

Tosun Ailesi’nin acı kaderi: Üçünü de genç yaşta kaybettik

365
0
PAYLAŞ
Necdet Tosun, 49 yaşında, oğlu Gürdal 33 yaşında hayata gözlerini yumdu. Erdal da 53'ünde talihsiz kazada can verdi

Bazen insan, ne diyeceğini bilemez bazı olaylar karşısında.. Ölümdür,acıdır, kayıptır, bitiştir.. “ÖLdü” derler, biter gider.. ‘Nasıl , niye, gençti, kim yaptı neden” dersen ama çare yok.

 Erdal Tosun, 53 yaşında ünlü bir isim.. sanatçı, oyuncu, komedyen.. Bizi güldüren adam..Böbrek hastası,  hayatını kaybetti. Bu acı haber inanılır mı gibi değil..

Necdet Tosun, 49 yaşında, oğlu Gürdal 33 yaşında hayata gözlerini yumdu. Erdal da 53'ünde talihsiz kazada can verdi
Necdet Tosun, 49 yaşında, oğlu Gürdal 33 yaşında hayata gözlerini yumdu. Erdal da 53’ünde talihsiz kazada can verdi

Neye ağlayacaksınız. 53 yaşında bir ünlünün, yolunda giderken karşı şeritten başına çöken otonun onu katletmesine mi? Kardeşinin 16 yıl önce 33 yaşında hastalıktan öldüğünü hatırlayınca, niye bu aileye denk geliyor diyebilirsiniz. Geriye gidin, o muhtemeşem Necdet Tosun’un, Almanya’da 49 yaşında (1975’de) trafik kaza geçirerek hayatını kaybetmesine mi yanasınız. .. Baba 49, evlatlar 33 ve 53 yaşlarında bu dünyaya veda etti. 

Erdal Tosun 53 yaşında talihsiz kazada hayatını kaybetti
Erdal Tosun 53 yaşında talihsiz kazada hayatını kaybetti

Yeşilçam’ın o güleç yüzlü, tatlı tombul abisi, hala siyah beyazlı yılların güzelliklerini ekranlarda sergiliyor. O kimseye kötülük yapmadı. Yemek yaptı, şoförlük yaptı. Yumurcak’ı Ayşecik’i korudu.. Kötülere kızdı. Önder Somer’lerle kavga etti. O bizdendi, halktan, doğrudan, dürüstten , adaletten yanaydı..

Eyvah NEcdet ile evladı da onu yapıyordu.Zamane kurallarına göre. Ceket omuzda, çizgili kabadayı kıyafeti, yumurta topuk, girerdi içeri.. Racon keserdi. Kızardı. Düzeltirdi.

 

BABA MESLEĞİNİ SEÇTİLER

Erdal Tosun ve Gürdal Tosun kardeşler, baba mesleğini seçip oyuncu olmuştu. Birlikte birçok projede rol alan kardeşler DEmet Tiyatro’da aynı sahneyi paylaşmıştı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK