Muharrem İnce’nin o mesajları neydi?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, CHP’li Muharrem İnce hakkında ortaya attığı ”Taciz mesajları’   ile ilgili idida neydi? Arınç, İnce’nin urumunu anlatırken, “ “CHP içindeki kadın milletvekilleri, bundan sonra sayın İnce’nin yanında oturmamalı. İnce’nin gönderdiği 3-4 SMS’i okudum, yüzüm kızardı” demişti.  Üstü kapalı olarak,gensoru görüşmelerinde gündeme gelen bu olay bir fezlekede yazıyor. Yani İnce’nin dokunulmazlığının kaldırılması istemi car. Suçlama da ‘cinsel taciz’. Bu haberi hatırlayalım şimdi.
 Taciz ve hakaret iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan kadın, kendisine cinsel birliktelik teklif eden CHP’li Muharrem İnce’den davacı oldu. Savcılıkça hazırlanan soruşturma dosyasında İnce’nin, taciz mesajları gönderdiği kabul etmeyince de müştekinin hakarete uğradığı iddia ediliyor.

Savcılık tarafından hazırlanan soruşturma dosyasındaki iddialara göre CHP’de fahri olarak görev alan bir kadın kızının okul sorunu için İnce’den yardım ister. O dönem Milli Eğitim Komisyonu’nda görev alan İnce, kadının isteği üzerine devreye girer ve sorun çözülür.

Bu tanışıklığın ardından CHP’li kadın ile Muharrem İnce ile zaman zaman buluşur ve dertleşir. İşte bu buluşmalarda İnce, yaşadığı ailevi sorunlardan bahseder ve müştekiye dert yanar. Yaklaşık bir yıl süren bu tanışıklığın ardından İnce, müştekinin cep telefonuna “Yalova’dan geliyorum. Abazayım. Koru Zambak Apartmanı 1 Numaraya gel” mesajı gönderir.

TEKLİF KABUL ETMEDİ

Bu mesaj ikili arasını açar ve telefonda tartışma başlar. İnce bunun üzerine kadına “kaç para istiyorsun fahişe” diyerek telefonu kapatır. İkilinin arasındaki hakaret ve mesajlaşma bununla da kalmaz. İddiaya göre Muharrem İnce, her defasında kadını cep telefonundan gönderdiği mesajlarla taciz eder.

SAVCILIK: YETERLİ DELİL VAR

Şikayet üzerine hakerete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce hakkında fezleke hazırlayarak Meclis Başkanlığı’na iletilmek üzere Adalet Bakanlığı’na gönderdi. Savcılık, “Cep telefonu mesajı ve mail yoluyla cinsel taciz ve hakaret.” iddiasıyla hazırlanan dosyada, kamu davası açılması için yeterli delil ve emare bulunduğu belirtilerek fezleke hazırladı.

Muharrem İnce, tacizle suçlanıyor

Muharrem İnce, tacizle suçlanıyor

Bulent Arinc İnce'yi sucladı
Bulent Arinc İnce’yi sucladı

Yorum Yapılmamış

Cevap Yaz