Müge Anlı’ya eski eşinden destek

2008′de sunucu  Müge Anlı ile boşanarak yollarını ayıran ve Lidya isminde bir kızları olan Magazin  duayeni Burhan Akdağ, Van depreminde programında sarf ettiği sözlerden sonra çok eleştirilen eski eşi Müge Anlı’ya bugün Facebook’dan yazdığı yazı ile destek  verdi.

Müge Anlı Burhan Akdağ

İşte Burha Akdağ’ın yazısı:

Çok konuşuldu, çok tartışıldı; herkes Müge Anlı hakkında birçok şey söyledi. Kimi çok kızdı, ‘yapılmamalıydı’ dedi; ama kuşkusuz ki herkes durumu garip karşıladı… Ülkemizde her zaman görmeye alışageldiğimiz üzere, Müge Anlı  bir anda günah keçisi ilan edildi.

Herşeyi unutarak hareket etmeyi seven bir milletiz. Pek çok şeyi hemen unutuveririz, pek çok şey hemen unutturulur ve gündemin alt sıralarındaki yerini alır? Anlı’ya karşı girişilen bu linç dalgası da bunun gereği midir? Bunu düşünmeden edemiyorum.

Bölgeye gidemeyen çadırları, bugün dahi hala ulaşamayan battaniyeleri, aç bilaç bekleyen yavruları, bir çadırda sıskışmış 30 insanı bir kenara bırakıp, gayri ihtiyari ağızdan çıkan ve de kendisininde yanlış anlaşıldığını ifade ettiği maksadını aşan bir söz sonrası linç girişimi midir bizi milletçe biz yapan?

Hepimiz bir gün çizmeyi aşabiliriz. Ve hepimiz bir gün günah keçisi ilan edilebiliriz.Çünkü farkında olmasak da, hepimiz haddimizi aşma olasılığıyla birlikte yaşıyoruz. Unutulan birşey var. O da Müge Anlı’nın da bir anne olduğu gerçeği. Ve her anne gibi Van’dan gelen her haberi yüreği çarparak ve gözyaşlarına boğularak izlemektedir. Ben en azından buna eminim. Çünkü kendisini en iyi tanıyanlardan birisiyim..

Yine unutulan birşey ki, düşünüldüğü ve yaftalandığı tarzda bir insan olmuş olsa Anlı, bölgede kendi adına bölge insanı için, “o çocuklar” için “Ödev Evleri” yaptırır mıydı?

Sorarlar adama, siz bugüne kadar ne yaptınız da, böylesi bir linç girişiminde kendinizi haklı görebiliyor ve bundan prim yapmaya çalışıyorsunuz?

Sanırım onu böylesine bir linç girişimiyle acıtmaya çalışanlar bugüne değin programını yada yaptığı işleri hiç ama hiç seyretmemişler. Seyretmiş olsalar çünkü bu kadar acımasız olmazlar ve bir kitle hareketi başlatırcasına sadece onun üstüne gitmez onu günah keçisi ilan etmezlerdi.

Bilinmesi ve hatırlanması gerekir ki, Müge Anlı bugüne kadar yaptığı tüm programlarında bu ülkenin her karışından insanına yardım eli uzatmaya, onların derttaşı, candaşı olmaya çalışmıştır, olmuştur da…Hiçbir ayrım gözetmeden ve her konuğuna aynı eşit mesafede yaklaşarak.

Anlı’nın bu memleketi ve bu memleketin insanını hiçbir zaman, hiçbir ayrım gözetmeden sevdiği ve kucakladığının en önemli kanıtı ise bugüne kadar yaptığı programlarındaki ve o programlardaki söylemlerinde mevcuttur.

Unutan ve Anlı’yı linç etmeye dünden hazır olan arkadaşlara arşiv kayıtlarına bakmalarını hatırlatırım. Kaldı ki; bu linç girişiminde bulunanlar bugün Sayın Başbakan’ın:

 

olaylı boşanmışlardı ...Eski eşden Müge Anlı'ya destek yazısı

“Polis taşlamak, asker taşlamak, molotof atmak, sağı soğu yakıp yıkmak için anında organize olanlar, bakıyorsunuz, afet anında ortalıkta görünmüyorlar” sözleri karşısında nasıl bir tavır takınacaklar. Açıkcası merak ediyorum.

Ancak, sanıyorum ki, bir gazeteci büyüğümüzün sözlerinde olduğu gibi; Tehditkâr bir parmağın işaret ettiğini linç girişimi, bu memleketin politik kültürünün vazgeçilmez bir parçası oldu adeta.Ve sayın izleyici olan bizler, kurbanlara ilk taşı atmadan önce, sıranın kimde olduğunu ve bir gün bize de gelebileceğini ununutarak hareket ediyoruz. Kendi ayıplarımızı ki bölgenin hala ne halde olduğu ortada, başkalarının üzerine dikkatleri yönelterek, gündemi değiştirerek ve kafaları karıştırarak örtmeye çalışıyoruz.

 

Saygılarımla.

Burhan Akdağ

KOYNUMDKİ YILAN

Müge Anlı ile olaylı boşanma sürecini ‘Koynumdaki Yılan’ adıyla kitap haline getiren Akdağ, kızları Lidya’nın velayeti ve mal paylaşımı konusunda sorunlar yaşadığı Anlı ile ilgili, ‘Kendi aldığım eve girdiğim söylenerek ‘Hırsız’ dendi. Uygulamadığım bir şiddet için şikayet edildim, karakollarda terörist veya katil muamelesi yapılıp kelepçe takıldı. Boşanmıyorum diye bana ‘Çeteci’ dedi. İçip içip Müge Anlı’yı taciz ettiğim söylendi. Minik Lidoş’um benden uzaklaştırıldı. Anlı’nın avukatı Yaşar Ağsu babamı dövdü, bizim tahrik edip saldırdığımız söylendi’ diye yazmıştı..

14 Yorumlar

  1. Tabikide güzel sen kırkında elinde bastonla gezersin dikkatini çekerim müge anlı 40 yaşında. Hala su gibi fizik yüz boy mükemmel yaptıgı işte başarı kariyer herşey var yok yok senin neyin var evet bende eski eşini yakıştırmadım bence müge anlı çok daha iyilerine layık

  2. Ne onemi var guzelligin fizigin sevgi saygi olmadiktan sonra… esi cirkin veya yakisikli cokmu onemli en cirkin dedigimiz insanlara onyargili olmadigimizda nice insanlari alt edecegini bilmiyormuyuz… arkadaslar Allah herkesi hayirli insanlarla karsolastirsin.

  3. Ne onemi var guzelligin fizigin sevgi saygi olmadiktan sonra… esi cirkin veya yakisikli cokmu onemli en cirkin dedigimiz insanlara onyargili olmadigimizda nice insanlari alt edecegini bilmiyormuyuz… arkadaslar Allah herkesi hayirli insanlarla karsilastirsin.

  4. Ya mügeyi oldum bittim sevmem zaten Lidya yı babasından ayıran kadın gitsin başkalarını kavuştursun hoş oda kavuşturmuyor ki program sayesinde adı var. Mügede annemden yaşlı duruyor makyaj güzeli bu

  5. selamun aleykum muge aplam cok sevıyorum cok tatlı ınsan kocası eskı polıs amır yapmıs mal davası bosanmıslar allah kımse bosandırmasın allah kımse evını barkını yıktırmasın muge aplam herkes cok sevıyor muge aplam herkes desek cıksın muge aplam bır erkek olarak dayma arkadas yolu acık olsun bahtın acık olsun kırsehır merkez bagbası mallesınden ekrem tatlı

  6. muge aplam senle tanısmak ısterım sen cok merak edıyorum hergun saat 10 senı ızlıyoruz aılem senı cok sevıyor gercek tam vatan evladı oldugun bılıyoruz vatan seven asker polıs seven bır ınsan olarak senı teprık edıyorum muge aplam sen tanısmak arzusu var bende senle tanısabılırmıyız benı kırmasın sen kırsehır davet etsem sen tanısmak konusmak ısterım musaıt oldun muge aplam sen yemek davet etmek ıstıyorum muge aplam kırsehır gelırsen mısafır olmanı ıstıyorum kabul edermısın sen rıca edıyorum senı dogdum yerlerı gezdırmek ısterım lutfen kabul et rıca edıyorum gelecen gunu beklıyorum sana dayma kapım acık basım ustunde yerın var muge aplam sana cep versem sen cep varsa bana gonderın mı

  7. muge aplam cevap beklıyorum 05455951181 cep numaram sayın muge anlı aplam senı tanısmak ısterım yuz yuze muge aplam senı merak edıyorum sen tanısmak yemek davet etmek evım kapısı sana dayma acık basımız ustunde yerın var kırsehır beklıyorum muge aplam senı mısafır etmek ıstıyorum

  8. En akilli ve en dogru kadini herkes kiskanir Allah onu basimizdan eksik etmesin ve herkese boyle basarili ve zeki evlat nasip etsin sen bir tanesin ve adin kadar guzelsin seni opuyorum

  9. En akilli ve en dogru kadini herkes kiskanir Allah onu basimizdan eksik etmesin ve herkese boyle basarili ve zeki evlat nasip etsin sen bir tanesin ve adin kadar guzelsin seni opuyorum muge hanimcim

Cevap Yaz