Leyla ile Mecnun’daki kavga 3 oyuncuyu işinden etti

 

Leyla ile Mecnun dizisinde üç oyuncu atıldı

TRT 1’de yayınlanan “Leyla ile Mecnun”un setinde geçtiğimiz gün yaşanan dayak skandalı oyuncuları işinden etti. Kavga eden oyuncular Ezgi Asaroğlu ve Ushan Çakır işten çıkarıldı.Beste Bereket ise kendi isteğiyle diziden koptu.

Dizide ‘Arda’ karakterini canlandıran Ushan Çakır, ‘Leyla’ rolündeki Ezgi Asaroğlu’yla tartışmışı, ardından da boğazını sıkıp saçlarından sürüklemişti.  Ushan Çakır’ın aynı dizide rol alan Beste Bereket’in sevgilisi olduğu ve kavganın da Asaroğlu’nun, Bereket’e Çakır hakkında bir şeyler söylemesinden kaynaklandığı iddia edilmişti.

ŞİRKET AÇIKLAMA YAPTI

Yapımcı firma Eflatun Yapım, bir açıklama yaparak, “Leyla ile Mecnun adlı dizide de sıkça lanetlediğimiz kadına yönelik şiddet olaylarının bir benzeri, maalesef iki oyuncumuz arasında yaşanmıştır” ifadesini kullandı. Şirket olayın ayrıntıları şöyle paylaştı:.

Leyla ile Mecnun dizisinde dayak yiyen Ezgi Asaroğlu

ÇAKIR’I HEMEN ATTIK

“Ushan Çakır adlı oyuncumuzun, sebep olduğu çirkin olayın ardından 1 saat içinde diziyle ilişkisi kesilmiş ve durum kendisine bildirilmiştir.

Ezgi Asaroğlu ve Ushan Çakır arasında yaşanan bu menfur olay sonrasında şirketimiz beklenebileceği gibi derhal Ezgi Asaroğlu’nun yanında yer almış ve kendisinin fiziken ve ruhen yeniden işe başlamaya hazır hale gelebilmesi için çekimler süresiz bir şekilde durdurulmuştur.

EZGİ’Yİ O AÇIKLAMA YAKTI

Ancak olaydan üç gün sonra oyuncumuz Ezgi Asaroğlu tarafından basına yapılan açıklamalarla mesele ‘kadına yönelik şiddet’ bağlamından ayrı olarak üçüncü kişileri de içine alan ve iki kadın arasında yaşanan kişisel bir husumet olayı şeklinde açıklanmaya başlanmış ve bir çeşit magazin malzemesine dönüştürülmüştür. İşin bu boyutuyla ilgili bütün sulh ve itidal önerilerimizin Sn. Asaroğlu tarafından reddedilmesi üzerine özel hayat sorununa indirgenen bu tartışmanın içinde şirketimizin daha fazla kalması ve taraf olması imkansız hale gelmiştir.

EZGİ’Yİ DE ATTIK

TRT dizisindeki üç oyuncu işinden oldu

Bu noktada, bugüne kadar özveriyle çalışan bütün oyuncularımızla birlikte 100’e yakın insanın emek verdiği Leyla ile Mecnun dizisinin de olumsuz anlamda daha fazla etkilenmesinin önüne geçmek, taraflar açısından mağduriyeti en aza indirgemek ve hukuksal sürecin doğru işleyerek olayın hem adı geçen oyunculara hem de dizimize daha fazla zarar vermesini engellemek adına, avukatlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda oyuncumuz Ezgi Asaroğlu’nun sözleşmesi, sözleşmeye aykırı tutumlarından dolayı kerhen feshedilmek zorunda kalınmıştır.

BESTE DE GİTTİ

Olay sırasında sette bulunmayan oyuncularımızdan Beste Bereket, isminin olaylara haksız yere karıştırıldığını ve bu şekilde oyunculuk görevini ifa edemeyeceğini bildirerek diziden kendi isteği ile ayrılmayı talep etmiş, bu talebi şartlar göz önüne alınarak tarafımızdan olumlu karşılanmıştır.

Şirketimiz bütün oyuncularına ve çalışanlarına her zaman eşit mesafede olmuştur. Bu prensibini bu olayda da sürdürecek ve yargı sürecinde mağdur olan oyuncularının yanında yer alacaktır.

Bilinmesini isteriz ki; iki kişi arasında yaşanan fakat dizinin diğer bütün oyuncularını, teknik ekibini ve hatta izleyicilerini etkileyen bu olay Leyla ile Mecnun dizisinin seyrini hiçbir şekilde değiştirmeyecektir.”

 

Benzer Haberler

5 Yorumlar

  1. leyla ile mecnun sizi cooooooooooooooooooooooooooook seviyorum . hayatimda hic bir diziye bu kadar tutulmadim Leylanida cooooooooook ozluyorum nolur Leylamizi geri verin kavgaya uzuldum ama Leylanin hic bir sucu yok ki, ben Ali Atayla baglanti kurmak istiyorum kuramiyorum dizini seviyorum merakla izliyorum lutfen Ezgiyi diziye kaytarin.

  2. vıdı vıdı vıdı vıdı vıdı konuşup durmayın çok bildiğinizi mi sanıyonuz siz be daha haberiniz yok sedef geldi sedeffff siz daha uyuyun tamam be sinirlerimi bozdunuz kapayın çeneniziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    kızgın surat

  3. dizi çok saçma oldu artık 4 tane leyla değiştirdi mecnunun leylası tek ve o da ezgidir uyumlarıda çok iyiydi gelmesi lazım artık leylanın ki gelmeside o kadar zor olmasa gerek absürt bi dizi için mecnun leylasına kavuşması lazım ki bi 5. leyla gelirse hiç şaırmayın ben şaşırmıyorum artık!

Cevap Yaz