Kadıköy Belediyesi’nde neler oluyor?

 

Kadıköy Belediyesi'ne polis operasyonu

Kadıköy Belediyesi’ne yönelik ihale soruşturmasında aralarında belediye başkan yardımcısının da bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. Mali polisin yürüttüğü operasyonda bir süre önce yapılan başvuruların incelenmesi sonucu bazı ihalelerde usulsüzlük yapıldığı yolundaki iddiaların incelendiği öğrenildi.

 İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ihale yolsuzluğu operasyonunda Kadıköy Belediyesi’ne yönelik bazı şikâyet başvurularının değerlendirildiği belirtildi. Bu kapsamda belediyenin bazı ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiaları mercek altına alındı.

 BAŞKAN YARDIMCISI SORGUDA 

Soruşturma sonucunda başlatılan operasyonda 10′u belediye çalışanı 18 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar, Haseki Eğitim ve Araştıram Hastanesi’ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

 Buradaki işlemlerinin ardından emniyet müdürlüğüne götürülen zanlıların sorgusu sürüyor.

  BELEDİYE AÇIKLAMASI 

  Kadıköy Belediyesi, bir belediye başkan yardımcısı, 2 müdür ve 4 çalışanın evlerinde yapılan aramalardan sonra ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldüğünü bildirdi.

 Kadıköy Belediyesinden yapılan açıklamada, uzun süredir CHP’li belediyelere yapılan ”itibarsızlaştırma” operasyonlarının, Avcılar ve Büyükçekmece belediyelerinden sonra Kadıköy belediyesine de uygulandığı savunuldu.

 Açıklamada, ”Bu sabah saat 06.30′da bir belediye başkan yardımcımız, 2 müdür ve 4 çalışanımız, evlerinde yapılan aramalardan sonra ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülmüşlerdir denildi.

 Belediyeden, konunun anlaşılmasından sonra bir açıklama yapılacağı da bildirildi.

Yorum Yapılmamış

Cevap Yaz