Ana sayfa Farklı Haber Gül: ‘Bütün gayretleri takdir etmek lazım’

Gül: ‘Bütün gayretleri takdir etmek lazım’

290
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye’de tutuklu bulunan gazeteci Cüneyt Ünal’ın serbest bırakılmasına ilişkin ”Bütün gayretleri takdir etmek lazım. Daha önce de söyledim bunların hepsi profesyonel gazeteci dolayısıyla bunları başka gözle görmemek gerekir. Görevini yapan insanlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Karabük’teki Ramsey Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrikadaki incelemelerinin ardından gazetecilerin Suriye’de tutuklu bulunan gazeteciCüneyt Ünal‘ın serbest bırakılmasına ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül,”Bütün gayretleri takdir etmek lazım. Daha önce de söyledim bunların hepsi profesyonel gazeteci dolayısıyla bunları başka gözle görmemek gerekir. Görevini yapan insanlar. Her şey tam tamamlanmadan bir şey söylemek doğru olmaz ama iyi gelişmelerin olduğunu takip ediyoruz. Bu kadarını söyleyeyim, henüz kesin bir şey söylemek doğru değil” dedi.

Cüneyt Ünal serbest bırakılması için girişimde bulunan milletvekillerinin davranışının takdir edilmesi gerektiğini dile getiren Gül, ”Sayın milletvekillerinin hepsinin gayretleri gerçekten çok takdir edilecek çalışmalardır” diye konuştu. Kendisini takip eden gazetecilere, arkadaşları Ünal ile ilgili iyi haber almaları temennisinde bulunan Gül, Ünal’ın ailesiyle görüşüp görüşmediği sorusuna da ”Yok, benim görüşmem yok, ama bana bilgileri devamlı veriyorlar, şimdi birazcık daha bekleyin. Çünkü bazen acelecilik, olacak işleri olmaz yapar” yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Gül, Ramsey Fabrikası’ndaki incelemelerinin ardından karayoluyla Ankara’ya gitti.

 

Gül’den Suriye yorumu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye’deki gelişmelere ilişkin olarak“Bir ülke kendi kendini nasıl tüketir bunu görüyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kastamonu’da yaptığı konuşmada“Allah hiçbir ülkenin başına vermesin. Bir ülke kendi kendini nasıl tüketir bunu görüyoruz. Suriye’nin uçakları kendi şehirlerini bombalıyor. Kendi kültürel zenginliklerini yok ediyor. Kendi insanını öldürüyor. Kendi helikopterlerini, kendi tanklarını da Suriyeliler vuruyor. Gerçekten üzücü bir manzara. Böyle bir ülkede bırakın ekonomiyi, milyonlarca insan ülkesini terk ediyor. Gördüğünüz gibi 100 binin üzerinde, 150 bine yakın Suriyeli de Türkiye’ye sığınmış vaziyette” dedi.

BİR CEVAP BIRAK