Cumhuriyetin 90.yılında 40 bin kişiye af mı geliyor?

1
907
Af geliyor" iddiası

Hükümet demokratikleşme paketinin öncü olduğunu söylemişti. Ardından yeni paketler beklentisi oluştu.. Şimdi çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Cumhuriyetin90. yıldönünümünde, 40 bin kişiyi kapsayacak bir af hazırlığı yapılıyor. Bu çalışmanın, KCK ile Ergenekon ve Balyoz davası hükümlü ve tutuklularının kapsayıp kapsamayacağı merak konusu..

Af ile ilgili çalışmaları, Rotahaber internet sitesi haberleştirdi. Sitenin haberi şöyle:

Bu açıklamanın ardından herkes ikinci paketi merak ederken, Rotahaber, yeni paketle ilgili gündemi sarsacak bir ayrıntıya ulaştı. Hazırlıkları devam eden yeni pakette, genel af konusu da yer alıyor. Yaklaşık 40 bin kişiyi kapsaması düşünülen genel afla ilgili partinin hukukçu kurmayları çalışmalarını sürdürüyor. Genel af kapsamına kimlerin gireceğini ise çalışmayı sürdüren hukukçu kurmaylar sır gibi saklıyor. Ancak sızan bilgilere göre af kapsamına tutuklu gazeteciler, siyasi suç kapsamında olanlar ve bazı örgütlü suçlar girecek.
Af hazırlığı yapılıyor iddiası
Af hazırlığı yapılıyor iddiası

40 BİN KİŞİ CEZAEVİNDEN ÇIKACAK

Kamuoyunda Rahşan affı olarak da bilinen ve daha sonradan geniş tepkilere neden olan 2000 yılındaki af gibi toplumsal tepkilere neden olmaması için titiz bir çalışma yürüten AK Parti, affı Alevilerle ilgili konuların da yer aldığı ikinci pakete yetiştirmeye çalışıyor. Af konusu ikinci pakete yetişmezse daha sonra paketten bağımsız olarak gündeme getirilecek. Af Meclis’ten de geçerse yaklaşık 40 bin kişi cezaevinden çıkacak.
KAYNAK: ROTAHABER

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here